Поради батькам
     Як ефективно організувати дистанційне навчання вдома під час карантинних обмежень

• Шановні батьки!
  • Пам’ятайте, що відповідно до Закону України «Про освіту» батьки є учасниками освітнього процесу
  • й повинні сприяти успішному навчанню дітей. Будь ласка, зверніть увагу на деякі моменти, що стосуються організації дистанційного навчання учнів.
  • 1. Режим дня
  • Дитині дуже важко буде повертатися до навчальних буднів, якщо зараз її графік сильно зміниться. Тож бажано продовжувати лягати спати, прокидатися, харчуватися і гуляти в один і той самий час.
  • 2. Розклад занять
  • Заняття з використанням  технологій дистанційного навчання під час карантинних обмежень здійснюються відповідно до основного розкладу навчальних занять.  Кількість онлайн уроків має становити 30% від загальної кількості навчальних годин. Тривалість онлайн уроків відповідно до Санітарного регламенту повинна відповідати нормам: 1 клас – 10 хвилин; 2-4 клас – 15 хвилин; 5-7 клас – 20 хвилин; 8-9 клас – 20-25 хвилин; 10-11 клас – 25-30 хвилин.
  • Батьки молодших школярів повинні  допомогти дітям скласти графік навчання, де ефективно поєднувались би уроки, що проводяться в синхронному та асинхронному режимах. Старші школярі це можуть робити самостійно. Зазвичай найпродуктивнішим часом для навчання є ранок. Хоча, звісно, складаючи розклад, орієнтуйтеся на особливості власної дитини. Молодші школярі, крім того, на початку онлайн навчання потребують значної допомоги від дорослих. Батькам, можливо, буде потрібно допомогти дитині увімкнути пристрій, увійти в додаток, прочитати інструкції, натиснути в потрібному місці, ввести відповіді тощо.
  • 3. Робочий простір
  • На ефективність навчання дуже впливає робоче місце. Тож, щоб дитина могла зосередитися на виконанні завдань, потрібно забезпечити її комфортним та зручним робочим місцем. Адже навчання на дивані або лежачи в ліжку, буде сприяти відволіканню і шкодити здоров'ю дитини. Тому виберіть окремий куточок у будинку та обладнайте його.
  • Кімната, в якій дитина буде займатися навчальною діяльністю, має добрепровітрюватись, щоб школяр міг дихати чистим повітрям, а не пилом, який накопичується за цілий день в погано вентильованому приміщенні. Також під час виконання завдань дитиною намагайтеся забезпечити відсутність сторонніх шумів - вимкніть сповіщення мобільного телефону, телевізор та радіо, голосно не розмовляйте.
  • 4. Регулярні перерви
  • Під час виконання завдань важливо кожні 25-30 хв робити короткотривалі перерви для виконання зорової гімнастики, випивання склянки води тощо. А кожні 45-60 хв - влаштовувати перерви упродовж 10-15 хвилин, щоб розім'яти руки та ноги (танці, заняття спортом), уникнути перенапруження очей від комп'ютерного монітору та залишатися сконцентрованим.
  • 5. Чергування онлайн навчання з іншими видами навчальної діяльності
  • Батьки повинні стежити за тим, щоб дитина  долучалась  не лише до слухання онлайн лекцій чи виконання завдань на комп'ютері, а й до роботи в зошиті, читання книг, створення проектів, спостереження, експериментування.
  • Не забувайте влаштовувати перевірку знань після засвоєння інформації - нехай дитина відповідає на запитання, переказує, проходить тести. При цьому «вимірюйте» успішність навчання якісними, а не кількісними показниками. Критеріями можуть бути розуміння правил, точність виконання математичних операцій, грамотність письма тощо. Це орієнтує дитину на реальний результат, а не його імітацію.
  • 6. Спілкування
  • Комунікація може також допомогти підвищити ефективність дистанційного навчання. Необхідно  створити чат, де будете ділитися корисними ресурсами та досвідом. При цьому в дітей може бути власна група, де вони зможуть ставити запитання, допомагати один одному вирішувати завдання, ділитися враженнями тощо.
  • Записувати відео з онлайн уроків у класі, де навчається ваша дитина, без попереднього дозволу учителя забороняється.
  • Пам'ятайте: чим старшою є дитина, тим більше вона має займатися самостійно. З сьомого-восьмого класу варто підключатися до його занять лише за потреби. Підлітки цілком здатні самостійно опановувати матеріал, здавати тести та організовувати своє навчання. Тож створіть дитині такі умови, в яких вона буде відчувати свою відповідальність за навчання.
  • При цьому цікавтеся успіхами дитини, враженнями від онлайн-навчання, попросіть ділитися труднощами, підтримуйте свого школяра.
  • З усіх питань телефонуйте класному керівникові або адміністрації школи.